2015 m. spalio 21 d., trečiadienis

Prabangiems gėrimams tik geriausios taurės

taures sampanuiSulaukę svečių ar su šeima minėdami svarbias šventes, dažniausiai neišsiverčiame be šampano taurės. Skanaujant gėrimą norisi ne tik puikaus skonio, bet ir dailios taures sampanui. Juk tada gėrimas atrodo kur kas skanesnis, o švenčiama proga – dar svarbesnė. Todėl kiekvienai šeimininkei derėtų pasirūpinti, kad jos namuose būtų įvairiems gėrimams tinkamų taurių.

Pažintis su šampano gėrimo kultūra: ekspertų patarimai

Jau seniai žinoma, kad skirtingi alkoholiniai gėrimai turi būti geriami naudojant ne tik tam specialiai kuriamas šampano ar vyno taures, konjako taureles, bet ir atsižvelgiant į kitus kriterijus, kuriai padeda mėgautis pačiu sodriausiu gėrimo skoniu. Tad verta išgirsti ekspertų patarimus.
1.      Parinkite specialiai šampanui tinkančią taurę. Ji turi būti nelabai didelė, aukšta, geriausia – tulpės formos ir ant aukštos kojelės. Tokia taurė atrodo ne tik elegantiškai, patraukliai, bet ir gerai išsaugo šampano skonį, leisdama ilgai į viršų kilti burbuliukams. Taip pat galima ragauti iš plačios raudono vyno taurės, kurioje labai gerai atsiskleidžia gėrimo kvapas. Amerikiečiai šampaną geria ir iš žemų plačių taurių, tačiau jose šampanas praranda savo skonio savybes.
2.      Nepilkite per daug gėrimo. Ekspertai pataria taurių niekada neperpildyti šampanu. Nusipirkus sampano taures internetu ar parduotuvėje ir nusprendus išbandyti, galima įpilti ne daugiau nei 2/3 taurės tūrio, kad ir kaip norėtųsi, jog gėrimas tiesiog lietųsi per kraštus. Nepadauginkite, nes tai ir neestetiška, ir nepatogu.
3.      Tinkamai paruoškite šampaną. Neužmirškite, kad šampanas turi būti geriamas šaltas, 6-8 laipsnių temperatūros, tikrai ne daugiau nei dešimties. Iki reikiamos temperatūros gėrimą galima atšaldyti šaldytuve arba specialiame kibirėlyje su ledu ir vandeniu. Ilgai brandintą šampaną galima gerti ir 14-15 laipsnių rūsio temperatūros.

Remdamiesi šiais specialistų patarimais, visada galėsite mėgautis geriausiu šampano skoniu, pajusti išskirtines gėrimo savybes, kurios mažiau juntamos netinkamai paruošus šampaną ar pasirinkus šiam gėrimui netinkančias taures.

Ypatingoms progoms – išskirtiniai sprendimai

Šampanui skirtos taurės naudojamos ne tik smagiuose draugų vakarėliuose, iškilminguose jubiliejuose, giminių susitikimuose, bet ir vienoje svarbiausių šeimos švenčių – vestuvėse. Čia jos tampa itin svarbiu akcentu, todėl verta pasistengti ir skirti pakankamai laiko šių aksesuarų įsigijimui.
Kaip išsirinkti sampano taures vestuvems? Tai ir paprasta, ir tuo pačiu sudėtinga. Paprasta, nes galite visiškai nusilenkti savo norams, simpatijoms, fantazijai, o sudėtinga, nes ne vienas pasiklysta didžiulėje pasiūloje. Gamintojai siūlo visiškai paprastas, minimaliais raižiniais ar ikonėlėmis papuoštas taures, kiti siūlo rinktis specialiai vestuvėms kurtas, įspūdingai atrodančias taures, dar kiti ragina pateikti individualų užsakymą ir kartu su specialistais sukurti originalias vestuvių taures, kurios ne tik nustebins visus šventės dalyvius, bet ir liks puikiu prisiminimu, kruopščiai saugomu indaujoje. Pasiūla tikrai didžiulė, tereikia apsvarstyti savo poreikius, pasitarti su savo antra puse ir Jūsų vestuvių stalą papuoš išskirtiniai šventiniai indai.

Originaliųjų pasirinkimas: kuriame patys

Vis dėlto kai kurie jaunavedžiai nėra linkę rinktis iš siūlomos taurių pasiūlos ir nusprendžia jas dekoruoti patys. Tai labai sveikintinas sprendimas, nes ne tik sutaupoma pinigų, bet ir įdedama savo šilumos, savo darbo į tokį svarbų vestuvių akcentą.
Taurių dekoravimui tereikia įsigyti karštų klijų, karoliukų, dekoratyvinių gėlyčių, atlasinių juostelių, baltą rašiklį, kuris išlieka ant stiklo, aukso spalvos blizgučių, kriauklelių ir kitų priedų, kurie Jums turi didelę prasmę ar tiesiog abiems partneriams yra gražūs. Šitaip papuoštos taures sampanui bus pačios mieliausios, gražiausios ir, žinoma, Jums brangiausios.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą