2013 m. lapkričio 7 d., ketvirtadienis

Lovos

Vieta, kur praleidžiame trečdalį gyvenimo


Lovos
Lovos
Lova – tai baldas, kuris reikalauja išskirtinio dėmesio, nes yra tiesiogiai susijęs su geru miegu, poilsiu, o tai reiškia ir gera savijauta, puikia nuotaika. Nusipirkti lovą tikrai ne problema. Šiandieninė pasiūla atitinka paklausą, variantai nuo iki, kiekvienam pagal skonį ir kišenę. Tačiau kaip bebūtų gaila, lovos, kuri atitiktų visus jūsų asmeninius poreikius, gali tekti paieškoti ir ilgiau. 

Ką svarbu žinoti, kad miegas būtų saldus?

Jei jau net trečdalis gyvenimo prabėga miegant, tai tikrai verta pagalvoti, kaip miegą padaryti kuo geresnį ir naudingesnį, kad kita gyvenimo dalis teiktų džiaugsmą. Pirmiausia, svarbu suprasti, kad ne žmogus tarnauja baldams, o baldai turi tarnauti žmogui. Be abejo, išvaizda labai svarbu, tačiau ji turi sudaryti vieną visumą su funkcionalumu ir patogumu. Išties ne tiek svarbi pati miego baldo forma, kiek svarbus čiužinys. Lovą gerą padaro tik geras čiužinys, nes jis yra neatsiejama šio baldo dalis, tačiau prieš renkantis čiužinį, reikia žinoti, kokią lovą statysite savo miegamajame, koks bus jos pagrindas. Idealiausia būtų, jei ji turėtų neaukštas kojeles, būtų gana atvira, be patalynės dėžės, su grotelėmis. Jei visos šios sąlygos būtų įvykdytos, tai būtų puiki vieta čiužiniui, kur jis galėtų lengvai kvėpuoti ir vėdintis.

Jei tokių sąlygų nėra, tuomet lateksiniai ciuziniai būtų prastas sprendimas. Jie netinka vietoms, kur kaupiasi drėgmė ir yra per maža ventiliacija. Tokiu atveju geriau rinktis spyruoklinius čiužinius, kurie yra puikios ventiliacijos.

Visai nesvarbu, kokią lovą statysite savo kambaryje, svarbu, kad ji būtų kokybiška. Atkreipkite dėmesį į lovos groteles. Medinės grotelės turėtų būti pritvirtintos elastingai, ne standžiai. Svarbus ir jų skaičius, t.y. ne mažiau kaip 28, bet gali būti daugiau. Tarpai tarp grotelių ne didesni nei 3 – 4 centimetrai. Šie centimetrai svarbūs dėl to, kad tokiu būdų perimama dalis kūno svorio, leidžiama įdubti dubeniui, padedama ištiesinti stuburą ir prilaikyti juosmenį. Tai teikia komfortą. Be to, geros grotelės prailgina netgi čiužinio eksploatavimo laiką iki 50 procentų. Tai svarbu ir viengules lovos, ir dvigules lovos kokybei.

Kiek sveriate?

Kas galėtų pagalvoti, kad kūno svoris gali būti svarbus, kalbant apie tinkamą lovą ir čiužinį. Specialistų teigimu, žmogaus svoris yra vienas pagrindinių kriterijų, pagal kuriuos turi būti renkamas čiužinys. Miegant turėtų būti ne per kieta, bet taip pat ir ne per daug minkšta, kad visas kūnas įdubtų. Deja, to nelabai pamatuosite, ieškodami sofos lovos.  Dėl šios priežasties jos nėra pritaikytos pastoviam miegojimui, daugiau tinka nakvoti likusiems svečiams. Nuolat naudojant sofą miegojimui, ji greitai išsiguli ir praranda savo išvaizdą. Vien jau dėl šios priežasties nėra patartina pastoviai miegoti ant sofos, o geriau rinktis lovos patogumą. 

Paprastai čiužiniai skirstomi pagal kietumą į kelias grupes, kurios parenkamos standartiškai pagal svorį ir ūgį. Itin sunkiems žmonėms, sveriantiems nuo 120 kilogramų, gaminami netgi specialūs čiužiniai, su tvirtesne konstrukcija ir kietesnėmis medžiagomis. Įprasti, populiariausi yra antrojo ir trečiojo kietumo čiužiniai. Nesusižavėkite, jei pigios lovos jums pasirodys patrauklios ne tik kaina, bet ir tuo, kad komplekte iškart yra ir čiužinys. Kaip supratote, jis nebūtinai jums tiks, todėl geriau jį pirkti atskirai. 
Kokią prekę rinktis dažnai nulemia ne norai, o finansinės galimybės, todėl atsižvelgdami į tai ir pasikonsultuodami su specialistu, kurį tikrai rasite beveik kiekvienoje baldų parduotuvėje, priimsite optimaliausią sprendimą. Lovos ir, be abejo, čiužinio kaina neturėtų būti nei per maža, nei per didelė, tačiau atitikti visus reikalavimus, kad ramiam ir kokybiškam miegui netrukdytų dalykai, kurie išnyksta, pakeitus lovą ar čiužinį.