2013 m. lapkričio 18 d., pirmadienis

Patalyne

Kad miegas būtų ramus, o sapnai spalvoti

Patalyne
Patalyne
Miegamasis kambarys – labai privati ir tik šeimininkams skirta namų zona. Čia turi būti jauku, spalvos ne per daug įkyrios, blaškančios. Trumpai tariant, aplinka turi nuteikti poilsiui. Ne išimtis ir patalyne. Kalbama ne tik apie jos spalvą, bet apie medžiagos faktūrą, storį. Tinkančią patalynę išsirinkti nėra taip paprasta. Reikia žinoti ar neesate kam nors alergiški, nes tokiu atveju net ir geros kokybės patalynė tikrai nedžiugins.

Ką reikėtų žinoti?

Prekyba patalyne labai paplito. Siūlomi įvairiausi gaminiai iš įvairaus pluošto, tokio kaip vilna, medvilnė, pūkai, sintetika. Kartais tenka išgirsti ir retesnių, negirdėtų pavadinimų. Kiekvienas pluoštas turi savų pliusų ir savų minusų. Pastarieji ypač aktualūs alergiškiems žmonėms. 

Trumpai aptariant kiekvieną paminėtą tipą, reikia nepamiršti ir svorio. Štai pavyzdžiui vilnonė patalynė puikiai sugeria prakaitą, jai nereikia net užvalkalų, palaiko kūno temperatūrą, tačiau... ji yra sunki. Taigi, tokių patalų neturėtų rinktis tie, kurie nemėgsta, kai antklodė juos prislegia. Būtent prispausdama ji šildo kūną miego metu. Norintiems šiek tiek lengvesnio vilnos gaminio, patariama rinktis plonesnius vilnonius pledus, tačiau jie geriausiai tinka esant pastoviai 20 – 22 laipsnių namų temperatūrai.

Kur kas lengvesnės yra pūkinės antklodes. Galima išgirsti įvairių nuomonių dėl alergijos. Naujausi moksliniai tyrimai teigia, kad mitas, jog vilnoniai patalai netinka alergiškiems žmonėms, yra visiškai nepagrįstas ir netgi priešingai. Jų teigimu, tokia patalyne puikiai tinka alergiškiems žmonėms. Speciali priežiūra nėra būtina. Kasdieninis jos papurtymas užtikrins purumą, o vėdinimas – gaivumą. Šilumą tokia patalynė tikrai garantuoja.

Dar vienas pasirinkimas – tai medvilninė patalynė. Tokie patalynės komplektai yra švelnūs ir malonūs naudoti. Antklodės su medvilnės užpildu nedaug kuo skiriasi nuo vilnonių. Jų kietumas panašus, sunkiau į jas įsisupti ir apsikamšyti. Ilgainiui, be abejo, suminkštėja. Būtina paminėti ir satino patalynę, kurią lengva skalbti ir lyginti. Ji greitai džiūsta, yra ypač maloni ir švelni. Dėl savo savybės vėsinti, labiausiai yra mėgstama šiltuoju metų laiku.

Grožis tikrai ne paskutinėje vietoje

Jei kalbėsime ir apie grožį, ne tik apie funkcionalumą, tai tikrai įdomus ir išskirtinis pasirinkimas yra patalyne 3d. Įvairūs gėlių, miestų ar geometrinių figūrų piešiniai tikrai papuoš miegamąjį. Tokia patalyne jau savaime bus ir lovos užtiesalas, nes jos slėpti tikrai nesinorės. Ją labai mėgsta vaikai. Tėveliai žino, kad ne dažnai būna ne taip paprasta įkalbėti savo atžalą eiti miegoti. Spalvota patalyne vaikams su jų mėgstamais animacinių filmų ar knygų herojais gali būti didelė pagalba. O jei įspūdį dar sustiprina 3d efektas?

Pasirinkimas dabar tikrai didelis ir patalynė nėra vien tik funkcionalumui tarnaujantis daiktas. Minėti 3d audinių motyvai, taip pat siuviniais puošti patalynės deriniai ne tik puikiai atliks pirminę funkciją, bet nuteiks maloniems sapnams. 

Kur įsigyti?

Tai ne deficitas. Žinantys ko nori, o taip pat ir ieškantys bei abejojantys, ką pasirinkti, atsakymus ir prekes gali rasti ir internete, ir parduotuvėse. Panašu, kad šios prekės populiarios ir ieškant dovanų idėjos, todėl patalyne internetu galima užsisakyti ne tik sau, bet ir dovanai, tiesiai su pristatymu į namus. 

Atsidaro ir specialūs miegamųjų kambarių salonai, kur galima įsigyti viską nuo iki šiam kambariui. Taip pat ir patalynę. Tiesa, kainos čia būna kur kas didesnės, tačiau kiekvienas rankasi tai, kas jam priimtina. Svarbiausia, kad niekas nedrumstų ramaus miego, o ypač netinkama patalyne.